Evertons træner Roberto Martinez insisterer på, at han ikke vil sælge nogle af sine stjerne-spillere midt i sæsonen.
Everton træneren har inddirekte fortalt Barcelona, at deres interesse i John Stones blot er forgæves, da han ikke skal nogle steder hen i denne omgang.
Stones, som stærkt har været rygtet til Chelsea, har catalanerne for nyligt vist interesse i. Men dette kan de i følge Martinez glemme alt om.
– Ingen af vores bedste spillere vil blive solgt til januar. Jeg er slet ikke bekymret, fortalte Martinez journalisterne.
Evertons vidunderdreng fik allerede i 2014 sin debut for det engelske A-landshold. I øjeblikket meldes det kun, at Barcelona og Chelsea er seriøst interesserede i den 21-årig center back.