Medie: Juve-trio igen disponibel

Medie: Juve-trio igen disponibel

925
0
DEL

Juventus’ ideelle midtbanetrio bestående af Pogba, Marchisio og Khedira er igen alle disponible ved det kommende møde med Inter. Det skriver italiensk medie. 

Juventus-motoren har i indeværende Serie A-sæson hakket og prustet noget, men nu har cheftræner Massimiliano Allegri muligheden for at få tingene til at spille med det, der formentlig er hans ideelle midtbanekonstellation.

Således meddeler Sport Mediaset, at Pogba, Marchisio og Khedira alle skulle være klar til søndagens brag mellem Inter og Juventus.

Medier har ellers hidtil spekuleret i, om midtbanedynamoen Paul Pogba kunne nå at blive klar, efter han pådrog sig en mindre skade ved landsholdssamlingen, men den 22-årige franskmand er nu angiveligt meldt klar.

Juventus ligger i skrivende stund og roder rundt på en 12. plads i den italienske Serie A med sølle to sejre efter syv kampe.

 

INGEN KOMMENTARER