Manchester United-kometen Anthony Martial er blevet hædret af det engelske fodboldforbund FA, som har givet ham titlen som september måneds bedste spiller i Premier League.
Store prisskilte følger store forventninger med sig, men Manchester Uniteds franske vidunderbarn har været sit ansvar voksent og haft en forrygende start på Premier League.
Nu kan den blot 19-årige angriber bryste sig af sin første personlige titel i den liga, der går for at være den bedste og mest konkurrenceprægede i verden.
Således meddeler FA fredag morgen, at man har fundet frem til september måneds bedste spiller, og den pris går til Anthony Martial.
Kapløbet har efter sigende været tæt mellem Martial og hans konkurrenter, som talte Dimitri Payet, Hugo Lloris, Daley Blind, Jamie Vardy og Odion Ighalo, der alle fem også har haft en forrygende september måned.