Chelsea vil have kroatisk angriber

Chelsea vil have kroatisk angriber

1184
0
DEL

Chelsea har haft en rigtig dårlig sæson indtil videre, og især i angrebet har det været tyndt med mål. Derfor er holdet nu på udkig efter nye angribere, og eftersigende skulle man have rettet blikket mod en kroatisk landsholdsspiller.

Diego Costa og co. har ikke ramt topniveauet i denne sæson, og det har givet Mourinho en masse at tænke over forud for den vigtige forårssæson i Premier League. Nu har London-klubben kigget nærmere på Nikola Kalinic, der mange gange har optrådt for det kroatiske landshold.

Gazetta dello Sport skriver således, at Chelsea angiveligt skulle have forhørt sig om den kroatiske angriber, Nikola Kalinic.

Den 27-årige angriber vælter for tiden i succes i italienske Fiorentina, hvor han har scoret hele ni mål i blot 12 kampe.

INGEN KOMMENTARER